הודעה על התקנת מצלמות

בשנים האחרונות הלך וגבר היקף השימוש במצלמות אבטחה לצרכי אכיפה, בקרה ומניעת פשיעה. מצלמות אלה מוכיחות את יעילותן בכל יום מחדש ויחד עם זאת, גם מהוות גורם מרכזי לפגיעה בפרטיות, הן במרחבים ציבוריים ולבטח במרחבים פרטיים בהם מצפה האדם לזכות למקסימום פרטיות. בהתאם לכך, עוסק החוק להגנת הפרטיות בנושא של התקנת מצלמות אבטחה בכל מקרה בו מצלמה כזאת יכולה לפגוע בפרטיותו של אדם. 

 

הודעה על התקנת מצלמות – מתי היא נדרשת? 

ובכן, על פי החוק להגנת הפרטיות, בכל מקרה בו התקנת המצלמה יכולה לפגוע בפרטיותו של אדם כלשהו, חלה חובה לפרסם הודעה על התקנת מצלמות ולאפשר לכל אדם, שפרטיותו עלולה להיפגע כתוצאה מכך, להגיב ולהתנגד למהלך. בהתקנת מצלמות לבניין משותף למשל, מצב העניינים הוא מורכב עוד יותר מאשר התקנת מצלמות בבית פרטי הפונה אל הרחוב. על פי החוק והפסיקה הקיימת, בכל מקרה בו ישנה הצדקה מהותית להתקנת מצלמה למעלית, ללובי, לחצר או לכל שטח משותף אחר בבניין, במטרה מובהקת למניעת פשיעה או פגיעה ברכוש או בחיי אדם ובתנאי שאין פגיעה משמעותית בפרטיותו של אדם, ניתן לבצע את ההתקנה עם רוב רגיל של 51% מהדיירים. במקרה בו הוכח כי נוכחות המצלמה פוגעת באופן מהותי בפרטיותו של אדם כלשהו, גם רוב מוחלט לא יוכל להתגבר על מצב של שכן מתנגד להתקנת מצלמות בבניין בגין פגיעה בפרטיותו. 

 

התקנת מצלמות נסתרות 

התקנת מצלמות נסתרות היא מורכבת עוד הרבה יותר ונחשבת לאסורה במקרים רבים מאוד. למעשה, לצורך התקנת מצלמה נסתרת במעלית למשל, נדרש אישור מוקדם מראש תוך הוכחה מובהקת שלא תהיה פגיעה מהותית באף אדם הצפוי להשתמש במעלית. במקרה הספציפי של התקנת מצלמה במעלית חוק הגנת הפרטיות נוקט יד קשה, מה שהופך את הוכחת הפרטיות לקשה מאוד עד בלתי אפשרית וזאת הסיבה שבתוך מעליות לא מותקנות בדרך כלל מצלמות אבטחה כלל. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם נדרשת התקנת מצלמה, אפילו באופן זמני, בכדי לפתור בעיה מסוימת ובמקרים אלה ניתן במקרים רבים להשיג אישור להתקנה זמנית, במידה והתועלת בהתקנת המצלמה עולה באופן מובהק על הפגיעה הצפויה בפרטיות. 

 

ואחרי שאמרנו את כל זה, כמעט בכל המקרים ניתן למצוא את עמק השווה בין הצורך בשמירה על פרטיות האזרח ובין הצורך בשמירה על בטחונו. אנשי מקצוע העוסקים בתחום מצלמות האבטחה, מכירים בדרך כלל את כל המגבלות הקיימות בחוק ומכירים גם דרכים, שתאפשרנה למזער את הפגיעה בפרטיות ובמקביל, למקסם את רמת האבטחה, גם אם זה כרוך במקרים רבים בפשרה מצד שני הצדדים למקרה. 

 

אנחנו בחברת Caddx רכשנו לאורך השנים ניסיון רב בהתקנת מצלמות אבטחה גם במבנים בהם התקיים חשש משמעותי לפגיעה בפרטיות וכן בסיטואציות בהן אכן התעוררה התנגדות מצד מעורבים מסוימים. אם גם אתם נתקלים בקושי להתקין מצלמות אבטחה בגין מגבלות פרטיות, לרשותנו צוות מקצועי מיומן, שיסייע לכם בתכנון מערך המצלמות האידיאלי למזעור הפגיעה בפרטיות ולהשגת הסכמה מצד כל המעורבים בעניין. לפרטים נוספים והזמנות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 09-7439339 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין בנושא מצלמות אבטחה ופרטיות.

 

יצירת קשר

להצעות ופרטים אנא מלאו את הטבלה ונשוב אליכם בהקדם

כתובת

הרכש 2 פתח תקווה

טלפונים

09-7439339

דוא"ל

net.caddex@gmail.com